İZMİR ALSANCAK ergen terapisti

İZMİR ALSANCAK Ergen Terapisti

İZMİR ALSANCAK ergen terapisti ruhsal bunalımlarda çözüme kolayca ulaşabilmeniz için faydalı bir çalışma amacı taşımaktadır.

İZMİR ALSANCAK ergen terapisti gelişme döneminde krizlerle düşüncelerini yaşayan kişiler için önem kazanmaktadır. Ergen terapistiyle oluşan sorunlara nasıl çözümler geliştirileceğine odaklanılmaktadır. Danışmanlık alacağınız çözümlerde travmalar, ölümler vs. ciddi sorunlarda aşamalar kaydedilmektedir.

Ergenlere Yönelik Danışmanlık Hizmetleri

Aileden kaynaklanan birtakım travmalar ergen yaştaki çocuklar için son derece zorlayıcı olabilmektedir. Alınacak olan danışmanlık hizmetlerinde çocukluk döneminin değişim aşamalarında yeni durumlara alışmakta zorluk söz konusudur. Hali hazırda değişim yaşayan çocuklar sıkıntılı bir çevrede oldukları için daha da fazla sorun içerisinde yaşayabilir.

Ergen terapisti randevularınızı alırken hangi konularda sıkıntı yaşıyorsa çocuğunuz kendisini ifade etmelidir. Ergenlik döneminde hala etkisi devam eden çocukluk süreçlerinin kişisel haklara saygısızlığa dönmemesi gerekir.

Ameliyat gibi fiziksel sorunlarda ergenlik dönemi büyük pürüzlerle görülebilmektedir. Hassasiyetler döneminde ameliyatlar psikolojik açıdan değişikliklere neden olabilmektedir.

Yakınlarını kaybeden ergenler hayata bakış açısı bakımından daha derin sorunlarla karşılaşabilmektedir. Erken dönemlerde yaşanan sorunlarda çevre desteği ve yeni bakış açıları bulmak gerekecektir.

İZMİR ALSANCAK ergen psikolog çözümleri ölüm gibi durumlar için ihtiyacınız olan yeni bakış açılarında size teknik bilimsel destekleri vermektedir.

Şiddete maruz kalan ergen kişiler için aile ve çevre faktörü dikkate alınarak gerekli terapiler uygulanmaktadır. Sorun kaynağının azaltılması konusunda iş birliği yapılması son derece önemlidir.

Kalıcı hastalıklar, ergenlik dönemindekiler için önem teşkil etmektedir.  Terapi yapılacak olan kişinin kalıcı hastalığı ve getirdiği zorlukların etkileri azaltılmaya çalışılmalıdır. Dönemsel olarak değil kalıcı şekilde bakış açısı değişimine odaklanılması gerekecektir.

İZMİR ALSANCAK ergen terapisti: Davranış ve uyum problemleri

İZMİR ALSANCAK ergen psikolog fiyatları Ergenlerde risk içeren davranışlar, davranış ve uyum problemleri büyük sorunlara neden olabilecektir. Henüz gelişim aşamasındaki bireylerin hayatlarını güvenle sürdürebilmelerine odaklanmaktayız.

Ergenlerde Sosyal Beceri Eksiklikleri

Son derece olağan bir durum olarak ergenlik döneminde sosyal becerilerde aksama yaşanabilir. İZMİR ALSANCAK ergen psikolog Ruhsal ve ekonomik açıdan sosyal becerilerde aksama yaşanabilir. İçe kapanık çocuklarda sosyalleşme gerilikleri daha çok aile güvensizliği ve şiddet olaylarıyla alakalıdır.

 • Bağımlılıklar ergenlik döneminde zorlayıcı bir durum olacaktır. Kendini var ederken bazı maddelere bağlı olan yaşam tarzı sağlıksız bir duruma zemin hazırlar. Bağımlılık düşüncelerinden kurtulmak isteyen ergen çocuklar için erken önlem alabilirsiniz.
 • Ders başarısızlığı yaşayan kişilerde okulda dikkat dağınıklığı engelleyici bazı çalışmalar yapılacaktır. Çekingenlik ve kendine güvensizlik derslerde sorun kaynağı olabilir. Kendisine değer vermekte zorlanan ailelerde ergen çocuklar da zorlanmaktadır.
 • Özel öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklar için düzenli olarak ergenlik terapisi tedavisi süreci oluşturulmaktadır. Sorunların kaynağında yer alan durumlara odaklanılarak ilerleme sağlanmaktadır.
 • Ergenlikte alt ıslatma sorunlarında genellikle cinsel isteksizlik ve fiziksel bazı problemler görülebilmektedir. Terapi sürecinde fiziksel bir sorun olmadığında ruhsal açıdan nasıl bir travma olduğuna bakılmalıdır. Genellikle devamlı şiddet olasılığı olan ailelerde çocuklarda ve ergenlerde alta kaçırma durumu olabilir.

Yeme Problemleri |Konuşma Bozuklukları

Konuşma sorunları, yeme problemleri, tırnak yeme gibi alışkanlıklar ergenlik döneminde görülebilmektedir.

İZMİR ALSANCAK ergen terapisti Endişeleri az olan ergen çocuklarda kendini gerçekleştirme ve genel sorunlar daha az görülmektedir. Okul problemleri, gecikmiş konuşma, parmak emme gibi durumlar sıklıkla aile içindeki sorunlarla paralel bir durumdur.

İZMİR ALSANCAK ergen terapisti Psikologlar olarak tüm ergenlik problemlerinde yüksek performans yerine güvenli ve mutlu bir yaşam amacına odaklanılmalıdır.

Ergenle Okul Çalışma Sistemi

 • Ergenlerle okul çalışma sistemleri için sunulan danışmanlık hizmetinde şu ayrıntılar öne çıkmaktadır:
 • Aileden ayrıntılı bilgi alınarak ergen kişinin özellikleri hakkında konuşması sağlanır.
 • Psikolojik testler gerekiyorsa uygulanır ve nasıl bir sorun olduğu konusunda tespitler yapılır.
 • Sorunun kaynağını belirlemek için soru ve cevaplarla testlere göre bir ön değerlendirme yapılır. Başarısızlık ve başarı tanımının doğru bir şekilde yapılması önemlidir.
 • İlgi alanları ve nasıl motive olunduğu önem kazanmaktadır.
 • Psikoterapi yöntemleri sorun niteliği kapsamında ele alınmaktadır. Okulla iş birliği yapılarak çözüm süreçlerinden maksimum verim alınması sağlanacaktır.
 • Ergenler için odaklı terapi işlemleri başarılı bir şekilde sürdürülmektedir. Aile terapisti arayanlar için kapsamlı bir çözüm sunmaktayız.
 • Çocuk psikolog arayışınıza yönelik geniş kapsamda sorunlara yanıt ve kalıcı çözümler amaçlamaktayız. Yaşanan sorunlarla mücadelede bütünsel bir bakış açısı, kendine değer vermekten vazgeçmeme gibi değerlendirmeler önemlidir.

İZMİR ALSANCAK ergen psikolog Bazı çalışmalarımızda bireysel olarak terapi yapılmakta bazılarında çok sayıda kişi terapide bulunmaktadır bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.