İZMİR ALSANCAK psikolog

İZMİR ALSANCAK psikolog

İZMİR ALSANCAK psikolog ruhsal olarak sorun hisseden bireyler için ideal çözümleri hedefleyen bir süreç anlamına gelmektedir. Psikolog başvurularınızı yapabilirsiniz.

İZMİR ALSANCAK psikolog başvurularınızda titizlikle kişiye özel bir çözüm uygulamaları devreye girmektedir. Zihinsel açıdan yaşanan sorunların temelindeki etkenlere odaklanarak çözümler sunmayı amaçlamaktayız.

En İyi Psikologlar İZMİR

İyi bir psikolog seçimi sizin için son derece önemlidir. Başarılı sonuçlar alabilmeniz adına talepleriniz oluşturulabilir. Online hizmetler veya doğrudan kinlik deneyimiyle kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz.

  • Fobiler en yaygın görülen durumlar arasındadır. Yeni düşüncelerin yanlış bir temelde oluşması, gereksiz kötü duygulara neden olabilmektedir. Korkular ve fobilerle diğer psikolojik sorunlar arasında doğrudan bağlantı bulunabilir. Niteliksel olarak ayrımlar da oluşabilmektedir.
  • Travma hisleri en zorlu hisleri oluşturmaktadır. Ölüm acısı, maddi manevi kayıplar, beklenmeyen ve kimliği zarara sokan durumlara karşı doğru bir mücadele tekniği bulmak gerekecektir.
  • Psikolog randevu sistemini kullanacağınızda kendi hislerinizi bir kağıda dökerek başvurularınızı yapabilirsiniz. Neler hissettiğinizi fark etmek güzel bir başlangıç olacaktır. Birçok kişi nasıl bir his duyduğunu bilemediği için karmaşaya girmektedir. Çıkmaza giden düşüncelerinizi fark etmek daha kolay bir şekilde süreci aşmanıza fayda edebilir.
  • Kendinizi çıkmazda hissettiğiniz anda fiziksel olarak rahatlatıcı bir aktivite düşünebilirsiniz. Psikolog başvurularınızın düzenli olarak yapılması gereken işlemlerle alakası bulunmaktadır. Çünkü düşünceleri kalıcı şekilde değiştirmek zor bir durumdur. Yapacağınız etkinlikler ve kendinize değer verdiğiniz durumlar sizi aşamalı olarak onarabilir.

Bağımlılık Tedavisi | Panik Atak ve Öfke Kontrolü Çözümleri

Panik atak ve öfke kontrolü günlük hayatı en zorlayıcı durumlar arasındadır. Güvensiz yaşam alanları, ev ve iş ortamları, sağlıksız aile geçmişi yaygın nedenler arasındadır. Kendine yabancılaşma ve durumları kabullenmede zorlanma sorunlarıyla eşlik edebilir.

İZMİR ALSANCAK psikolog başvurularınızı uygun bütçe ile saatlik olarak yapabilirsiniz. Tedavi uygulamalarında kişisel durum temel alınarak ve genel klinik gereksinimlerine göre ücretlendirme yapılmaktadır.

Bağımlılıklar tedavi süreçlerinde fiziksel bazı müdahaleler gerektirebilmektedir.  Uyuşturucu ve alkol bağımlılıklarında bu durum en yaygın şekilde görülmektedir. Hangi düşünceden kaynaklandığına odaklanılarak eski düşünceler serbest bırakılır ve yenilerinin oluşmasına izin verilir.

Cinsel Terapi

Birçok ruhsal sorunun arka planında güvensiz cinsel duygular, kimlik sorunları ve travmalar yer almaktadır. Yalnızca evlilik hayatında değil günlük yaşamda da cinselliğe bakış açısı hayatınızın diğer bölümlerinde önem taşımaktadır. Evlilikte görülen sorunlarda ayrıca bir çift terapisi halinde çözüme odaklanılabilir.

Vajinusmus ve erken boşalma, cinsel isteksizlik, cinsel ilişki bağımlılığı gibi durumlar ve diğer sorunlarda başvurularınızı yapabilirsiniz. Kendinize verdiğiniz değer ve yaşama bakış açısından son derece önemli bir konuyu çözmek üzere adım atmış olursunuz.

Çocuk Ergen Psikolojisi | Kişilik Bozuklukları

İZMİR ALSANCAK psikolog olarak Çocuk ve ergenler için en iyi online klinik psikolog çözümlerinize yanıt vermekteyiz. Kişilik bozuklukları erken yaşlarda zihinde oluşan düşüncelerle alakalıdır.  Çocukluktaki ilk 5 yaş hem genetik hem de çevresel faktörlerin bir arada şekillendiği dönemdir.  Kendisini keşfederken sorunla karşılaşan çocuklarda kişilik sorunları çok yaygın görülmektedir.

Aile içerisinde örnek alınan bireyler, çocuktaki önemli kodları oluşturmaktadır. Yönelim sorunları ve bazı sıkıntılarda erken önlem alınması hataların büyümemesi adına kritik bir konu olacaktır.

İletişimsizlik Sorunları | Bireysel Psikoterapi 

İletişim sorunları, konuşulan kişiyi doğru anlayamamak psikolojik sorunlara neden olabilir. Kendini ifade etme ve karşıdaki kişiyi doğru anlamak, sağlıklı ve güvenli bir hayat sürdürebilmeniz için önemlidir.

İfade biçimlerinin çeşitlerinde iletişimin davranışsal yönü es geçilmemelidir. Davranışlardaki göstergeler bazı durumlarda konuşma şekillerinden daha önemli hale gelebilir.

Stres Kontrolü | Depresyon

Özgüven problemi ve stresle depresyon arasında genellikle doğrudan bağ var gibi görünse de özgüven teriminin kendisinde bazı yanlış anlaşılmalar olabilir. Kişilik özelliklerinin kendi kendine kabulü için çevresel faktörler son derece önemlidir. Kendi içgüdülerine göre yaşayan insanlar çevre etkilerini de alarak yanlış algılara sahip olabilmektedir.

İZMİR ALSANCAK psikolog olarak Depresyon çözümü için kliniğimize başvuru yapabilirsiniz. Travma sonrası stres bozukluğu, taciz, yas gibi durumlarda devam eden depresyonları engelleyebilirsiniz. Ruhsal açıdan neşeyi ve yaşama sevincini kaybetmek, zaman kaybı hissi yaşatmaktadır. Süreci kabul ederek hobilerin artışı ile rutin kontrolleriniz sürdürülebilir.

Konuşma ile iç dünyanızdaki sorunları fark etmek ve geçip gitmesine izin vermek en önemli durumdur. Düşüncelerinize tutunmanıza neden olan durumları yeniden gözden geçirerek alternatifler oluşturulmaktadır bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.